От "Екогласност" не пристанаха на новия политически проект "Продължаваме промяната". Срещи и разговори са проведени в няколко дни.
"Явно не сме добра булка за тези нови кандидати за слава. България е пред уникални избори. Гласоподавателите заслужават да знаят кой - кой е. Около нас кръжат какви ли не политически проекти, още повече, че се появява поредният, който се прави на интересен пред хората", заяви председателят на политически клуб "Екогласност" Емил Георгиев в студиото на "Денят ON AIR".
Той уточни, че първо е бил потърсен от Иван Модев - шеф на политическия кабинет на служебния министър на образованието Николай Денков.
"Каза, че разчитат на нас, защото сме модерна партия. Но поставят условие – те да ръководят изцяло дейността на "Екогласност". Уточни, че са готови да поемат изцяло финансирането ни и предизборната кампания, но искат да поемат цялата власт в партията. И аз казах, че разговорът приключва", заяви Георгиев.
На срещата той попитал дали става въпрос за проекта на Румен Радев и получил утвърдителен отговор.
Ден по-късно Георгиев имал среща и с Кирил Петков, чийто баща навремето е бил член на "Екогласност".
"Г-н Петков предложи да влязат в ръководството на "Екогласност", тъй като предстоеше конференция, но му отказах, защото не са наши членове", уточни Георгиев.
На срещата е получил предложение за избираемо място на предстоящите избори.
"Когато ги попитах знаят ли как се правят избори, те казаха, че са провели кастинг, на който са избрани 50 души по райони, подготвяли структури. Предложиха избираемо място в Хасково, с опция за още едно място, но да не поставяме условия кои да бъдат в листата", добави лидерът на "Екогласност".
Той поискал среща с Румен Радев, за да говорят за проекта, но му отговорили, че той не стои зад тях. И бил помолен да не казва за разговорите пред коалиционните партньори на "БСП за България", но Георгиев е уведомил Корнелия Нинова.
Малко по-късно при случайна със съветника на президента - Николай Копринков, Георгиев бил попитан дали "Екогласност" са решили за участието си в проекта.
"Това означава, че Румен Радев знае за нашите разговори. "Екогласност" застава зад президента, но никой не е в състояние да ни раздели от БСП. Подходът беше груб и брутален", добави Георгиев.
Гледайте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Теодора Георгиева обвини Лаура Кьовеши в лъжа
Утре е ден на траур в Благоевград
Андрей Звягинцев взе голямата награда в Кан, руските медии мълчат
Стара река е излязла от коритото си, в нея се вливат отпадни води
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград
Учени: Възможно е извънземният живот да се изплъзва на нашите детектори
Пентагонът публикува видео с летящ „хуманоид“ над САЩ?
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
SpaceX изстреля за първи път новата версия на Starship (снимки)
В ТУ–Варна наградиха медалистите от Националната олимпиада по математика
Оправдаха шофьора на Кирил Петков за катастрофата с жертва край Варна
25 май е обявен за ден на траур в Благоевград
Оспорвани гонки на регатата “Варна Ченъл Къп”
Гришо разказа как му взели книжката преди 6 години в Монако
Тръмп: Не е нужно да бързаме със споразумение с Иран, американската блокада остава
Мадяр: Правителството на Орбан остави скелети в гардероба относно бюджета
Нарастващите наеми в Милано карат дори хора на ръководни позиции да го сменят с Торино
Кадър на деня за 24 май