Изборите минаха, но коя е офертата за работеща държава?
"Тази година е стратегически важна за Европа и ЕС, а още повече за България. Ако я пропуснем в личностни междуособици, а не използваме годината за нещо градивно, ще изпуснем и последния влак, за който сме се закачили едвам. Най-обран, най-логичен се явява Борисов, с всичките му недостатъци", каза зам.-председателят на БТПП Красимир Дачев за "Денят ON AIR".
Той подчерта, че се задава нова световна икономическа криза.
"Колко ще бъде тежка е трудно да се каже, но има нещо важно и съществено - големите бунтове и революции в света са ставали не поради идеологически причини, а поради глада. Ние се запътваме към глада, защото свикнахме да живеем малко на широко, да нямаме недостатъци, но те наближават", допълни Дачев пред Bulgaria ON AIR.
По думите му най-логичното нещо е обединението.
"Да се обединяват, до края на годината да се свика Велико народно събрание. Всички искат нова Конституция. Това е най-естественото, така няма да загубим годината, ако я загубим - все едно сме загубили 10 години. Европа никога няма да даде пари на държава, която не се знае каква е програмата ѝ и каква е устойчивостта. Програма всеки може да даде, трябва да има гарант, че се изпълнява", коментира експертът.
Красимир Дачев допълни, че политиците трябва да мислят за държавата, а не за собственото си его.
"Това, което беше досега, ще ни се струва като райска песен. Това, което предстои, ще бъде много по-тежко и трябва да сме подготвени. Идва зелена сделка, за която ние не сме подготвени, за нея трябват много пари", категоричен е той.
Вижте целия разговор във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Падат цените на хранителните продукти в супермаркетите в Гърция
"Летящ обект" наруши полетите на летище "Лайпциг/Хале"
Гюров се завърна в политиката след концерти и маратони, пита Радев: Кой пази децата?
Сухота в очите – причини и решение на проблема
ЕКИП: Българите са доплатили над 744 млн. лв. за лекарства през 2025 г.
Усеща ли нещо бебето по време на раждането?
Нов високотехнологичен скенер разширява диагностиката в УМБАЛ Бургас
Първа реколта от ориз събраха на китайската космическа станция
3 космически събития в един ден: Предвещават ли наистина края на света
НАСА показа уникална „огнена дъга“ в небето: Какво представлява?
Астрономи засякоха мистериозен сигнал от мъртва галактика
Джани Инфантино свика извънредна среща на ръководството на ФИФА
Кола и мотор се блъснаха до Спешното във Варна
България е лидер в ЕС по ежедневна употреба на тютюневи изделия
Какво ще бъде времето в четвъртък?
Ще спре ли директивата EmpCo фалшивия "зелен" маркетинг?
Великобритания е в най-дългия спад на заетостта от финансовата криза насам
GM поднови партньорството си със SAIC за още 20 години въпреки проблемите в Китай
Първата AI система за прогнозиране на риска от горски пожари е достъпна на български език