На бул. "Витоша" в София за втори път се организира инициативата "Топъл обяд навреме". Всеки ден между 12:00 и 15:00 ч. всички нуждаещи се ще могат да се възползват от обяда.
Ястията ще бъдат разнообразни, а продуктите ще бъдат закупени от родни производители.
"В рамките на първата инициатива, която сме нарекли "Топъл обяд навреме", успяхме да достигнем до малко над 8000 порции. Инициативата беше по време на първото извънредно положение", каза организаторът Биляна Христова.
Засега кампанията е предвидена да продължи до 21 декември, но ако се удължат противоепидемичните мерки организаторите заявиха, че кампанията също ще бъде удължена.
Вижте още в репортажа на Натанаил Раичков.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Как да напуснете работа с достойнство
В Еквадор обявиха национален празник след победата над Германия на Мондиала
Крим е катастрофа за Путин: Перлата на Руската империя се превърна във военна зона
Тенденции при грима за лятото
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Основните причини за смърт сред българите са болестите на органите на кръвообращението
ЕС открива процедура за свръхдефицит срещу България
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Невиждани горещини в Европа: Температурите достигнаха 45 градуса, жертвите вече са 212
От космоса: Черно море и Босфора в млечносин тюркоаз
Половината от енергията в Китай ще бъде зелена до 2030 г.
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти
"Всеки е сам за себе си" в битката на Европа и Азия за природен газ