Вече пети час Софийският градски съд решава дали да пусне от ареста кмета на Варна Благомир Коцев.
Преди седмица защитата му поиска от магистратите той да бъде освободен. На влизане в съдебната зала Благомир Коцев каза, че благодари за подкрепата на всички и че очаква мярката му да бъде изменена в по-лека.
В зала кметът на Варна заяви, че никога не се е срещал с въпросната собственичка на фирма за кетъринг, както и че той е бил търсен за среща. Коцев допълни, че подкуп е предлаган, а не искан.
Адвокатът му Ина Лулчева отново представи пред съда казуса с оттеглените показания на Диан Иванов, вече бивш заместник-кмет на Варна. Все още нов разпит не е имало и никой от прокуратурата не го е потърсил.
"Всеки път съм изненадана от това, което казва прокуратурата, защото тя никога не е имала крайна, ясна, пълна теза и ние всеки път гадаем какво ще кажат те. Съдът каза, че приема, че има обосновано предположение на базата на показанията на Пламенка, които не би кредитирал, ако не се подкрепяха от показанията на Диан Иванов. Това каза съдът и ние това сме обсъждали", уточни адвокат Лулчева.
Как руснаците реагират на кризата с горива: Искам да хвана Путин за раменете и да го разтърся!
Дани Глоувър разкри, че живее с болестта на Алцхаймер
Дмитриев: Истинските европейски лидери искат Русия за свой партньор
Дуа Липа изуми с кадър от ваната
Министерският съвет одобри бюджета на НЗОК за 2026 г. и прие отчетите на Kасата за 2025 г.
Стартира спешна дарителска кампания за новородените в болница „Шейново“
Министерството на здравеопазването отпуска 240 нови стипендии за специализация в дефицитни медицински направления
ВМА въведе AI навигация в урологията
НАСА разкри новия си план за лунна база: Ще изпрати марсиански робот с ядрен двигател
Земята ще бъде връхлетяна от най-мощната магнитна буря от март насам
Откриха 31 нови морски вида край бреговете на Бразилия
Близка до нас планета се оказа по-подобна на Земята, отколкото се смяташе
Хороскоп за 2 юли 2026
Англия е на 1/8-финал след обрат срещу ДР Конго
Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 0:0
„Прогресивна България“ не увеличи обезщетението за майки, които искат да се върнат по-рано на работа
Във Варна затягат мерките срещу пожарите през лятото
Основните щатски индекси започнаха юли колебливо
Кадър на деня за 1 юли
Продажбите на BYD растат за втори пореден месец, подкрепени от износа
Словакия ще съживи алуминиев завод, който преди време беше водещ производител в Европа