КПКОНПИ прати на прокуратурата резултатите от проверката на Караганева

Разпитани са уволнените членове на Съвета на директорите на ДКК, както и министър Везиева

10.12.2021 • 12:27 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
КПКОНПИ прати на прокуратурата резултатите от проверката на Караганева
КПКОНПИ прати на прокуратурата резултатите от проверката на Караганева

Материалите от проверката на действията на изпълнителния директор на "Държавна консолидационна компания" (ДКК) са изпратени на Софийската градска прокуратура, съобщиха от КПКОНПИ.

Проверката започна на 1 декември, след като бивши вече членове на Съвета на директорите на ДКК решиха да отстранят изпълнителния директор Ваня Караганева.

Тя остана изпълнителен директор на дружеството, а тримата членове на борда – Рая Каназирева, Радостин Вазов и Диляна Софиянска, бяха освободени от министъра на икономиката Даниела Везиева.

От КПКОНПИ са разпитали уволнените членове на Съвета на директорите, както и министър Везиева. От Антикорупционната комисия напомниха, че са се самосезирали от прессъобщението към решението за освобождаване на Караганева.

Материалите са изпратени на прокуратурата с оглед преценка на данни за извършени престъпления, уточняват КПКОНПИ.

Харесайте страницата ни във Facebook ТУК


  • Последни
  • Четени
Криминално виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички