Астронавтът Шейн Кимбро, който в момента е на мисия на Международната космическа станция, е единственият американец, който ще гласува за президент на САЩ от космоса.
От НАСА съобщиха, че той е попълнил бюлетината си от орбиталния комплекс през последните дни. Кимбро започна 4-месечната си мисия в средата на октомври.
Когато той се върне на Земята през февруари, САЩ ще имат нов президент. Закон в щата Тексас от 1997 г. разрешава на американските астронавти да гласуват от космоса.
Когато не са на мисия, техен адрес е Хюстън. От контролния център в този град се изпраща електронна бюлетина до орбиталния комплекс и тя се връща по електронна поща до местната администрация.
Защо наказанията не стигат, за да спрат рисковите шофьори?
Maserati отбеляза 100 години от емблемата Тризъбец по време на 1000 Miglia 2026
Бенчев за горивата: Има успокояване на пазара на горивата
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Серотонинов синдром – как се разпознава и овладява опасната лекарствена реакция?
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Националното състезание „Млад спасител“ се проведе във Варна
Безапелационен „Комодор” ликува със злато във ватерпола!
Спартак Варна привлече испанец от Берое
Кола горя на Аспаруховия мост
Окръжна прокуратура-Варна ръководи разследването за конфликта на "Кабакум"
Новите Maserati GranTurismo, GranCabrio и Grecale
Английската централна банка облекчава правилата за стейбълкойните
Индустриалният изкуствен интелект дава шанс на Европа в AI надпреварата
М. Минчева: Данъчното облагане не е достатъчно конкурентно предимство за България