Какви са ползите от мурсалския чай?

Подпомага работата на храносмилателната система 

01.11.2023 | 09:55 Редактор: Толя Стоянова
Какви са ползите от мурсалския чай?

Мурсалският чай е уникална билка, която се среща само на Балканския полуостров. Най-спокойно можем да го наречем едно от "чудесата" на България.  Пие се за дълголетие и жизненост и е един от най-мощните и активни антиоксиданти. Има противоанемично, антимикробно, противовъзпалително, тонизиращо действие.

Счита се, че редовната му употреба може да ни поддържа в добро настроение и в кондиция. Предпазва организма от въздействието на свободните радикали и забавя процесите на стареене на клетките. Забавя развитието на заболявания, свързани със стареенето на организма. Подпомага ключови процеси като регулиране на пулса и кръвното налягане. Има очистително действие и спомага за премахването на вредни вещества и радиоактивност.

Билката е идеална и при "тривиални" заболявания – настинки, кашлица и др. Той е особено ефективен при лечение на пикочните пътища и простатит, чернодробни и бъбречни заболявания. Напоследък мурсалският чай е известен и като "българската виагра". Чаят има много силен специфичен вкус, който напомня мента. 

Подпомага работата на храносмилателната система 

Можете да го използвате и като помощно средство за профилактика и лечение на състояния и заболявания, свързани с функцията на храносмилателната система – в това число гастрит и дори хранителни отравяния. 

Увеличава защитните сили на организма 

Можете да се насладите от ползите на мурсалския чай, особено през есенно-зимния сезон. Този период от годината се свързва с чести боледувания, а тази билка ще ви помогне да засилите имунитета си. Мурсалският чай може да издържа на ниски температури и екстремни условия, а тези му качества помагат на тялото да изгради по-добра защита от тях.

Помага при анемия 

Тайната на действието на уникалната билка се крие в това, че тя може да достави на организма ви фолиева киселина. А при добри нива, желязото се усвоява по-ефективно. Неговият недостиг е причината за развитие на анемия.

Четете повече в az-jenata.bg.

Снимка: Pexels