Бананите са плод с невероятен вкус и много хранителни качества. Те са богати на витамини и минерали, заради които заслужават специално място във всяка диета.
Крампите и спазмите, от друга страна, са често срещан проблем, с който се сблъскват много хора. Те се наблюдават по време на менструация или предменструален синдром при много жени, при спортуващи и трениращи хора. Крампите могат да бъдат силно болезнени и да предизвикат невъзможност за извършване на ежедневните дейности. Могат и да ви събудят през нощта със сковаваща и силна болка.
Ако искате да намерите облекчение на болезнените крампи, може би бихте се обърнали към храните, богати на магнезий. Трябва да се отбележи обаче, че калият е не по-малко важен минерал в борбата с крампите, според livestrong.com.
Магнезият и калият са минерали, участващи в електролитния баланс, важен за нервната система и мускулите. Бананите са богати както на калий, така и на магнезий. Ето защо редовната им консумация може да подпомогне борбата с крампите, доставяйки на организма добро количество калий.
Дехидратацията също играе съществена роля в генезата на крампите в мускулите. Ако в организма не се съдържат достатъчни количества вода, нивото на електролитите също може да се понижи.
Четете повече по темата в az-jenata.bg.
Снимка: Pixabay
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Жена е обвинена, че е убила баща си и е извадила сърцето му
Гръцкият остров Сирос търси гледачи на котки: Работният ден е 5 часа, настаняването - безплатно
Млякото променя хранителния си състав според сезона
Невроимунна сигнализация е в основата на бързия антидепресивен отговор на кетамин и психеделици
Консумацията на по-малко протеин може да забави стареенето при някои
Хемодинамични промени при високи температури
За първи път учени ще изследват ледниците на библейската планина Арарат
Слънчевите бури крият неочаквана опасност за изследователите на Марс
Пробив в науката: Отровни растения може да помогнат в лечението на рак и малария
Създадоха палеонтологична машина на времето: Връща ни с 200 млн. години назад
Спартак стартира с победа при Ясен Петров
28 закона и 89 решения е приело 52-рото НС през първата си сесия
Тръмп призова иранците да сключат споразумение или да се предадат
Зеленски уволни посланичката на Украйна в САЩ
Огромно куче нападна и нахапа жестоко 6-годишно дете
Силният оптимизъм около преговорите с Иран окрили щатските индекси
Кадър на деня за 3 август
Експерт: Децата трябва да мислят и използват технологиите за разширяване на кръгозора
Зеленски продължава да прави рокади във военното ръководство