В подкрепа на медиците и болните от Ковид-19, студенти от НАТФИЗ организираха флашмоб на популярната песен Jerusalema на улицата.
С танц, любов и много надежда te вдъхват кураж на капитаните в битката с Ковид-19 - лекарите. Младите артисти изиграха флашмоба Jerusalema, за да покажат по своя начин, чрез изкуството, че само заедно можем да се справим с невидимия враг.
"Да свърши по-бързо цялото нещо и цялата пандемия, за да можем всички да се върнем в нормален ред на нещата и да можем да си поемем обучението обратно, защото наистина много изпускане, а на нас супер много ни се учи", каза студентът от НАТФИЗ Биляна Ангелова.
Зад вдъхновяващото изпълнение стоят много усилия от страна на студентите и техните преподаватели."Много е тежко наистина. Нашата работа е свързана с реално присъствие. Нашата работа е свързана с общуване. Има определени специалности, където танцът е задължителен, като например в танцов театър. Тези ситуации са ни дадени да се обърнем към нещата, които непрекъснато забравяме, забързани в ежедневието - това е да сме хора, да се държим един за друг, да си помагаме", посочи проф. д-р Велимир Велев.
В танца на надеждата се включват и студенти по операторско майсторство - с цялото си сърце и със своите камери. Заснемането на флашмоба се оказва истинско предизвикателство, защото ситуацията на открито е трудна за контролиране.
"Използвахме дрон, който ни даде една прекрасна перспектива", сподели преподавателят по операторско майсторство в НАТФИЗ д-р Красимир Стоичков.
И въпреки всички трудности, студентите и техните преподаватели и за миг не се поколебават и отправиха своето послание към лекарите.
"В каквато и да е ситуация, която е тежка и бедствена в обществото, само ако сме заедно, можем да се справим. Ние ги подкрепяме. Просто воля! Единство и издръжливост! Трябва да минем през това", категоричен е проф. д-р Велев.Вижте повече в репортажа на Александра Иванова.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Бългapcĸaтa иĸoнoмиĸa е нaд 3 пъти пo-гoлямa cлeд влизaнeтo в EC
Скачат случаите на заразени със западнонилска треска в Гърция
Медведев: Позор е Япония да премълчава вината на САЩ за Хирошима и Нагасаки
Как да изберем протеинов шейк и за какво трябва да внимаваме?
Психология за родители: Режимът и чувството за предвидимост
Защо рискът от исхемичен инсулт се повишава в горещините?
FDA одобри Еnlicitide decanoate: Революционна перорална терапия за висок холестерол
На 6 август 2012 г. марсоходът „Кюриосити“ кацна в кратера Гейл
НАСА сглоби модулите на кораба „Орион“ за мисията „Артемис III“
Откриха атмосфера на екзопланета, подобна на Земята: Има ли там извънземен живот?
НАСА ще излъчи 3 „космически разходки“ през август: Първата е днес
Спад на сделки с имоти във Варна
Съдът отмени предварителното изпълнение на 12-те заповеди за премахване на сгради в Баба Алино
5 дни преди обявяването на нов президент в Унгария няма нито един официален кандидат
Безплатна прожекция на "Един грам живот" на Международния ден на младежта във Варна
Предстои слънчево затъмнение, което ще се види и в България
"Градус" инвестира в оборудване, за да интегрира птицевъдния комплекс в Бургаско
Седмичните молби за помощи при безработица в САЩ леко се увеличават
България, Румъния и Испания засилват охраната на въздушното пространство на НАТО
S&P 500 остава почти без промяна, Nasdaq се понижава*