Близо са издадени 7 милиона и 500 хиляди банкови карти,каза Радослав Димитров от Борика. Той допълни,че голяма част от тях се ползват само по веднъж на месец-така наречените пенсионни дни,в които масово хората теглят пенсиите си. Като цяло статистиката е лоша за България. На последно място сме по брой транзакции за година.
Според икономиста Иво Мирчев е въпрос на национална особеност това, че малко хора в България ползват активно банковите си карти. У нас сме свикнали да плащаме в брой, допълни той. По-евтино за икономиката ще е ако намалим броя на банкнотите и монетите, каза още Мирчев.
Една жертва след челен сблъсък край Свищов, 28-годишен шофьор се оказа надрусан
"Играта на играчките 5" стартира с над $310 милиона и счупи рекорд
Купуват малки жилища за отдаване под наем
Пълните хибриди: Как работят и защо са толкова добри за града?
Защо бебетата харесват ярки цветове?
Защо едни лекарства се приемат на гладно, а други след хранене?
Как липсата на сън саботира усилията във фитнеса?
Пътуване със самолет при запушен нос – как да избегнем болка в ушите?
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Продължава издаването на заповеди за събаряне на постройки в местността "Баба Алино"
Цените на петрола продължават да вървят надолу
Варна ще бъде домакин на XII Европейска олимпиада по география (EGEO 2026)
Катастрофа с жертва край Свищов
Алжир обърна Йордания на Мондиала
Micron и Anthropic сключиха споразумение за доставка на AI инфраструктура
В бюджета за 2026 г. е залегнал нов ред за финансиране на общинските проекти
Цената на петрола продължава да върви надолу*
Първият трилионер вече е ясен. Но кой ще бъде следващият?