Историята на Феран Торес и кучето Майло - поканиха испанската звезда в Дряново (ВИДЕО)

Eдно осиновяване може да промени не само живота на животното, но и да вдъхнови хиляди хора

21.07.2026 • 13:18 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Историята на едно изоставено кученце от България обиколи света, след като се оказа, че героят за Испания във финала на Световното първенство - Феран Торес, е осиновил Майло от приюта "Улични сърца БГ" в дряновското село Глушка.

Днес съдбата на кучето вдъхновява все повече хора да дадат дом на бездомни животни.

От изоставено кученце до дом при Феран Торес

През юни 2021 г. три изоставени кученца са открити под мост между дряновските села Скалско и Гостилица. Доброволците от приюта "Улични сърца БГ" ги спасяват, лекуват и започват да търсят семейства за тях.

Няколко месеца по-късно едно от тях - Майло - намира дом при испанския национал Феран Торес, който по това време играе за "Манчестър Сити".

След трансфера си в "Барселона" футболистът взима кучето със себе си в Испания, където то живее и днес.

"Такива личности като Феран Торес могат да си позволят да имат всеки един домашен любимец от най-различни породи. Това показва и неговата голяма човещина", каза председателят на Общинския съвет в Дряново Теодор Георгиев.

Кампания в подкрепа на осиновяването

През ноември миналата година фотомоделът Диего Иванов от Дряново започва кампания в социалните мрежи в подкрепа на осиновяването на кучета именно от приюта в Глушка.

След като Феран Торес донесе световната титла на Испания с победния гол срещу Аржентина, историята на Майло отново привлече вниманието към каузата.

"Исках да помогна на животните да си намерят дом. Заснехме видео от приюта и чрез социалните мрежи призовахме хората да осиновяват. Когато човек с такава популярност като Феран Торес даде личен пример, посланието достига до много повече хора и се надявам повече семейства да започнат да осиновяват животни", каза Иванов.

Покана към Феран Торес да посети Дряново

Междувременно местният футболен отбор отправи покана към Феран Торес да посети Дряново.

"Ако той има желание и достигне това видео до него, го каним да направи една тренировка в "Локо" (Дряново). Това е много добър пример за всички деца във футболните среди", заяви президентът на ФК "Локомотив" (Дряново) Илия Семов.

От малък приют в село Глушка до световния футболен връх – историята на Майло показва, че едно осиновяване може да промени не само живота на едно животно, но и да вдъхнови хиляди хора да последват добрия пример.


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички