Фабиан Лорито постигна впечатляваща победа на SENSHI 29, след като нокаутира молдовеца Александру Веленчук с едно от най-ефектните попадения на вечерта.
Италианецът демонстрира категорично превъзходство още от първите секунди и на няколко пъти сериозно разклати коравия си опонент.
Кулминацията настъпи в края на срещата, когато Лорито, след финт, принуди Веленчук да открие гарда си. Италианецът мигновено се възползва и пласира изключително прецизен удар в брадичката, изпращайки молдовеца на пода с разтворени ръце. Ситуацията не остави никакво съмнение за изхода, а реферът незабавно прекрати двубоя.
Това е първа победа за Лорито на ринга на SENSHI. Любопитен детайл е, че на SENSHI 27 той загуби от Улрик Бокеме - същият Бокеме, който само минути по-рано записа нов успех в организацията. Въпреки поражението, чест прави на Александру Веленчук, който прие срещата само три дни преди галата.
Победата на Бендон
Англичанинът Нейтън Бендон записа победа в дебюта си на SENSHI, след като се наложи над колумбиеца Николас Санабрия чрез единодушно съдийско решение в оспорвана среща по правилата на KWU Full Contact, където са позволени удари с лакти и колене.
Бендон демонстрира спокойствие и контрол през целия двубой, като пласираше по-прецизните и чисти удари. Санабрия влезе мотивиран и търсеше победата, но стратегическата дисциплина и по-ясният геймплан на англичанина се оказаха решаващи.
Въпреки по-свободните правила и възможностите за финиш, срещата стигна до финалния гонг, след което съдиите отсъдиха победа за Бендон с резултати 2×27-30 и 28-30.
За англичанина това бе успешно първо участие на ринга на SENSHI, докато Санабрия вече има по една победа и една загуба в организацията.
Триумфът на Ходук
Турският боец Ведат Ходук стартира силно участието си в SENSHI, след като надделя с единодушно съдийско решение над бразилеца Сисеро Еванжелиста в техния дебют на ринга на организацията.
Двубоят предложи здрав и тактически сблъсък, в който Ходук успя да надхитри опонента си с по-чисти попадения и по-агресивен стил. Макар че срещата не предложи тежки удари, които да разклатят сериозно някой от двамата, опитът и дисциплинираната игра на турчина ясно наклониха везните в негова полза.
Ходук контролираше темпото, избягваше излишни рискове и умело събираше точки, без да позволява на Еванжелиста да наложи своята игра. Така турският състезател заслужено си тръгна като победител и със сигурност ще бъде по-щастливият от двамата след дебюта им на SENSHI.
Четете повече в boec.bg.
Келлог: Мирното споразумение за Украйна е много близо
Наталия Киселова: Улицата не може да замени парламентарната трибуна
Сръбският премиер: Няма да има недостиг, енергийната ситуация в Сърбия е под контрол
Тревожен сигнал: хранителната сигурност в България не е обезпечена
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Почистването на орбитални отломки може да се превърне в печеливш бизнес
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки
Танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол трети ден
Отбелязваме 116 години от рождението на Никола Вапцаров
Букурещ избира кмет
Курортите вече са пълни за 8 декември
Свличане на скали затвори прохода "Троян-Кърнаре"
Китайската централна банка увеличава златните си резерви за 13-и пореден месец
ИПИ: Рязкото повишение на дълга е гаранция за вдигане на данъците
Акция на седмицата: „Доверие обединен холдинг" АД
AI треската води до криза с доставките на чипове за памет