"Лудогорец" надви "Малмьо" на старта в Лига Европа

Българският шампион удари два пъти в началото и удържа натиска за успех с 2:1

25.09.2025 • 07:00 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Тимът на "Лудогорец" стартира по мечтан начин участието си в груповата фаза на Лига Европа. 

"Орлите" победиха "Малмьо" с 2:1 като гости и записаха ценни три точки още в първия кръг на същинската фаза.

Мачът на стадион "Еледа" стартира вихрено за българите.

Още в шестата минута след намеса на ВАР реферът отсъди дузпа за задържане срещу Куртулуш. Петър Станич хладнокръвно реализира от бялата точка за 0:1.

Шведите бяха шокирани още веднъж в 24-ата минута – след разбъркване в наказателното поле Ерик Биле се оказа най-съобразителен и удвои аванса на разградчани.

"Малмьо" върна интригата в 77-ата минута чрез Йонсен, чийто удар се отклони в защитник и излъга Пад за 1:2.

До края домакините хвърлиха всички сили в атака, но българският шампион удържа натиска.

Вижте повече във видеото.


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички