"Болоня" и "Ювентус" разделиха точките в битката за Топ 4

Надпреварата в Шампионската лига се заплете още повече

05.05.2025 • 06:57 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

В мач от 35-и кръг на Серия "А" "Болоня" и "Ювентус" направиха пето поредно равенство помежду си, като завършиха 1:1. Така надпреварата за топ 4 и място в Шампионската лига се заплете още повече. "Юве" има 63 точки, колкото имат на сметката си още "Рома" и "Лацио". "Болоня" е с 62, а "Фиорентина" е седми с 59. 

Старата госпожа поведе още в 9-ата минута с гол на Хефрен Тюрам. Французинът вкара 4-ия си гол за сезона след удар извън наказателното поле, при който вратаря Скорупски не реагира добре. "Болоня" веднага реагира, като овладя топката, но така и не създаде нещо опасно пред вратата на Ди Грегорио.

Имаше два отменени гола за засада на "Ювентус". Първо на Нико Гонсалес, а след това и на Андреа Камбиазо. В 53-ата минута "Болоня" изравни. Центриране отляво на Камбиаги бе свалено с глава от Далинга, а Ремо Фройлер стигна първи до топката и стреля към вратата. Шутът се отклони в крака на Ренато Вейга и влезе в ъгъла - 1:1.

До края повече голове не паднаха и битката за топ 4 се завърза още повече. "Ювентус" има да играе с "Лацио", "Венеция" и "Удинезе", а "Болоня" - с "Милан", "Фиорентина" и "Торино".

Вижте повече във видеото.

Трябва ли да се забранят тротинетките в България?

Да, категорично! Опасни са, водят до прекалено много инциденти.
54%
Не, но трябва да наложат по-стриктни правила за ползването им и по-строги санкции за нарушителите.
34%
Не, тротинетките не са опасни - виновни са ползвателите им и шофьорите на МПС. Нищо не трябва да се променя.
12%
Нямам мнение по въпроса.
0%
Общо 6302 гласа

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички