"Интер" не се затрудни с "Емполи" и се приближи към титлата в Серия А

В герои се превърнаха Федерико Ди Марко и Алексис Санчес

02.04.2024 | 07:05 Редактор: Вяра Димова

"Интер" направи още една крачка към титлата в Серия А, побеждавайки рутинно "Емполи" с 2:0 на стадион "Джузепе Меаца". В герои за "нерадзурите" се превърнаха Федерико Ди Марко и Алексис Санчес, които отбелязаха попаденията за успеха.

Още в четвъртата минута домакините можеха да открият, но ударът на Лаутаро Мартинес с глава бе спасен от вратаря Елиа Каприле. Секунди по-късно обаче нямаше какво да спре Ди Марко, който засече от движение ниско центриране, намирайки долния десен ъгъл на вратата на Емполи за 1:0.

Доминацията на "нерадзурите" продължи и в 19-тата минута, когато централния бранител Бастони нахлу мощно в наказателното поле на гостите, но свирепият му шут намери само дясната греда на Каприле.

След почивката "Интер" продължи да контролира събитията и стигна до втори гол с който затвърди успеха си. Дъмфрис нахлу отдясно и пусна прострелен пас в малкото наказателно поле, където влезлият като резерва Алексис Санчес не сбърка за 2:0.