"Наполи" спря победната серия на "Интер" след 1:1 на "Сан Сиро"

"Нерадзурите" остават лидери с 14 точки пред втория "Милан"

18.03.2024 | 07:47 Редактор: Елеонора Танева

"Наполи" сложи край на серията от 10 поредни победи на "Интер" в Серия А от началото на 2024 г. Шампионът на Италия направи 1:1 на "Сан Сиро" в последен мач от 29-ия кръг на Серия.

"Интер" поведе в края на първото полувреме с гол на Матео Дармиан. Защитникът се разписа след пас на Алесандро Бастони отляво.

След паузата обаче хората на Симоне Индзаги не успяха да вкарат втори гол и да затворят мача. "Наполи", който игра без звездата Виктор Осимен, успя да изравни 10 минути преди края. Корнер, отсъден доста спорно, защото не стана ясно дали топката наистина напусна терена с пълния си обем, донесе попадението на Жуан Жезус. Центрирането от корнера бе отклонено от Бастони и отиде право на главата на Жезус на далечната греда, а той засече за 1:1.

"Интер" остава далеч пред останалите в класирането със 76 точки - на 14 пред втория "Милан". "Наполи" остава близо до четворката с 45 точки на седмата позиция - на 9 зад "Болоня".