"Тотнъм" с категоричен успех при гостуването си на "Астън Вила"

Лондончани изковаха гръмкия си успех с четири попадения през второто полувреме

10.03.2024 | 18:55 Редактор: Вяра Димова

"Тотнъм" шокира "Астън Вила" насред Бирмингам, разбивайки съперника си с 4:0 в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Лондончани изковаха гръмкия си успех с четири попадения през второто полувреме. С това "шпорите" съкратиха на две точки пасива си от бирмингамци в преследването на последната квота за Шампионската лига.

"Тотнъм" вкара два бързи гола в началото на второто полувреме, след като Джеймс Мадисън откри резултата с воле в 50-ата минута, а Бренан Джонсън вкара за 2:0 само три по-късно.

Шансовете на домакините да измъкнат нещо от този мач угаснаха в 65-ата минута, когато Джон Макгин бе изгонен с директен червен картон заради нарушение срещу Дестини Удоджи. "Тотнъм" пък получи възможност да затвори двубоя и го направи с попадения на Сон Хюн-Мин и Тимо Вернер.