"Тъжен ден": Контузиите на Френки и на плачещия Педри може и да се окажат сериозни

Полузащитниците трябваше да напуснат мача в Билбао принудително

04.03.2024 | 13:29 Редактор: Искра Ангелова

"Барселона" завърши 0:0 при визитата си на "Атлетик" (Билбао) и загуби двама от ключовите си футболисти заради контузии. Полузащитниците Френки де Йонг и Педри трябваше да напуснат играта принудително още през първото полувреме.

Нидерландецът Де Йонг бе заменен в 26-ата минута, след като се приземи лошо на десния си крак след борба за топката с противников футболист, а малко преди почивката испанският национал Педри напусна терена със сълзи на очи заради вероятна травма на десния крак. Това е деветата мускулна контузия, която 21-годишният Педри получава от края на сезон 2020/2021 насам.

"Това е тъжен ден. Ще знаем повече за контузиите на двамата утре, но нещата не изглеждат добре. Случилото се ни се отрази и двамата вероятно ще пропуснат няколко мача", каза старши треньорът на "Барселона" Шави Ернандес пред телевизия Movistar Plus, цитиран от gol.bg.

Жоао Кансело бе най-близо до попадение за "Барселона" през първото полувреме, когато прехвърли вратаря на "Атлетик", но защитник на домакините изчисти топката.

Домакините бяха по-агресивни след почивката, а Иняки Уилямс и Алекс Беренгер бяха постоянна заплаха за гостите.

Стабилната защита на "Барселона" обаче се справи с футболистите на "Атлетик" (Билбао) и не позволи да отбележат гол.