"Левски" срази "Арда" с 4:0 и доближи челната тройка в класирането

Гостите доиграха мача с човек по-малко

24.02.2024 | 19:52 Редактор: Тодор Петров

"Левски" срази "Арда" с 4:0 в среща от 22-ия кръг на Първа лига, играна на стадион "Георги Аспарухов".

Още в деветата минута Марин Петков изведе домакините напред в резултата, а в 34-ата минута Патрик-Габриел Галчев удвои. Точно преди паузата Фабио Лима също записа името си сред реализаторите.

Четири минути след рестарта на играта "сините" окончателно ликвидираха интригата с попадение на Джавад Ел Джемили. Сривът при гостите се мултиплицира малко по-късно, когато Стоев получи директен червен картон и остави своите с човек по-малко на игрището.

Победата изкачи "Левски" на четвърто място в класиране с 41 точки, колкото има и петият "Локомотив" (Пловдив), но само на четири точки за третия ЦСКА, който по-рано днес отстъпи с 0:1 на лидера в класирането "Черно море". "Арда" е на осмо място в класирането с 31 точки, но кърджалийци загубиха за пети път в последните си шест мача за първенство.