Григор Димитров се класира за третия си полуфинал през 2024 година, след като преодоля трудно Александър Шевченко от Казахстан на турнира в Ротердам - 7-6 (2), 3-6, 6-4, за малко над два часа игра.
Още в първия сет Шевченко, 57-и в световната ранглиста, нагледно демонстрира, че няма да бъде само спаринг партньор на най-добрия ни тенисист и показа, че неслучайно срази третия в схемата Холгер Руне в предишния кръг. След доминация на сервиращите, Григор взе връх в тайбрека и го спечели със 7-2 точки.
В началото на втората част обаче първата ни ракета допусна пробив. Българинът имаше две точки за връщане на брейка в деветия гейм, но Шевченко се справи и материализира петия си сетбол. В решителния трети сет двамата отново бяха много солидни на сервис, преди да се стигне до десетия гейм, в който казахстанецът се пропука и загуби подаването си на нула, а с това и мача.
Вижте повече във видеото.
Снимка: БГНЕС
Как да се предпазите от кърлежи това лято?
Ямал: Мечтал съм да бъда на Световното, последният турнир гледах от класната стая
Германия започва масова депортация на афганистанци
30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Кадър на деня за 21 юни
Иран прекрати преговорите със САЩ след заплахите на Тръмп
САЩ засилват икономическата си война, но враговете не трепват
Енергийният преход на Китай сега зависи от декарбонизацията на промишлеността