Григор Димитров елиминира Фучович и отива на 1/4-финал в Ротердам без загубен сет

Българинът вече има рекордните в мъжкия тенис 12 победи за 2024 година

15.02.2024 | 14:10 Редактор: Искра Ангелова

Най-успешният български тенисист в историята Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на АТР 500 турнира в зала в Ротердам, Нидерландия. Шестият поставен победи за втори път тази година Мартон Фучович от Унгария с 6:3, 7:5, след като преди това се наложи в четири сета на Откритото първенство на Австралия на 16 януари.

Така Гришо продължава без загубен сет в десетото си участие в това състезание и вече има рекордните в мъжкия тенис 12 победи за 2024 година.

Димитров вкара 66 процента първи сервис и спечели 85 на сто от точките при разиграването му. Той постигна 6 аса и направи 2 двойни глешки.

Следващият съперник на Григор ще се опреди в мача между Холгер Руне от Дания и получилия наскоро казахстански паспорт руснак Александър Шевченко.