Безпроблемна победа: Джокович си осигури място на четвъртфиналите на Australian Open

Мачът продължи 1 час и 46 минути

21.01.2024 | 08:15 Редактор: Деси Николова

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите при мъжете в Australian Open. Носителят на 10 титли от турнири и защитаващ трофея от миналогодишното издание на надпреварата постигна експресна победа на 19-ия в света Адриан Манарино от Франция с 6:0, 6:0, 6:3. Мачът продължи 1 час и 46 минути.

За място на полуфиналите на турнира Джокович ще играе с победителя от мача между 7-ия в света и схемата Стефанос Циципас от Гърция и Тейлър Фриц от Съединените щати.

При дамите четвъртфиналистка е втората в света Арина Сабаленка от Беларус, елиминирала на осминафиналите 442-ата в ранглистата Аманда Анисимова от Съединените щати с 6:3, 6:2.

Следващата противничка на Сабаленка ще определят Барбора Крейчикова от Чехия и детето-чудо на руския тенис Мира Андреева, информира "Фокус".