Григор се срина в Мелбърн, португалски анонимник изхвърли Димитров от Australian Open

Най-добрата ни ракета бе спрян от Нуно Боржеш

20.01.2024 | 12:16 Редактор: Искра Ангелова

Григор Димитров отпадна в третия кръг на Australian Open, след като загуби донякъде изненадващо от португалеца Нуно Боржеш със 7:6 (3), 4:6, 2:6 и 6:7(6). Така Боржеш стана първият португалец, който се класира за осминафиналите в Мелбърн и вторият с подбно постижение в турнир от Големия Шлем.

Димитров, 13-и в основната схема, и португалският му съперник играха 3 часа и 8 минути, а българската звезда показа нещо от класата си само в първия сет. Там хасковлията за 51 минути успя да спечели тайбрека, но в следващите три сета беше разочароващ.

Намиращият се на 69-о място в ранглистата Боржеш ще срещне в четвъртия кръг победителя от мача Даниил Медведев (Русия) – Феликс Оже-Алиасим (Канада).