ЦСКА започна контролите с победа над "Литекс" в мач с 8 гола

Двата тима направиха шоу на Национална футболна база "Бояна"

12.01.2024 | 15:16 Редактор: Вяра Димова

ЦСКА постигна успех с 5:3 над "Литекс" в първата си контрола от зимната подготовка, която се игра на Национална футболна база "Бояна".

Още във втората минута Марк-Емилио Папазов даде аванс на "армейците", след като бе точен с удар с глава. Малко след това" Литекс" изравни чрез Иван Иванов, който отблизо не остави шансове на Димитър Евтимов.

В 22-ата минута Матиас Фаетон от дузпа даде нов аванс на състава воден от Нестор Ел Маестро. Едва 60 секунди по-късно ЦСКА стигна и до трети гол. Дюкенс Назон бе изпуснат в наказателното поле и прати топката в мрежата.

В 30-ата минута "Литекс" намали резултата до 2:3. Разписа се Георги Стайков, който се възползва от неразбирателство в защитата на "червените".

След подновяването на играта ЦСКА продължи да доминира. В 56-ата минута Тобиас Хайнц намери в отлична позиция Илиан Антонов и той покачи на 4:2. В 78-а минута Кингсли Бучи с плътен от малкото наказателно поле вкара трети гол на сметката на "Литекс" за 3:4.

В 90-ата минута Джонатан Линдсет оформи крайното 5:3 в полза на ЦСКА.