Везенков остана на резервната скамейка при загубата на "Сакраменто" от "Шарлът"

Следващият двубой е още утре срещу "Орландо Меджик"

03.01.2024 | 09:40 Редактор: Елеонора Танева

Ограничените възможности за изява на Александър Везенков в НБА продължиха и тази нощ, след като българският баскетболист остана на пейката при загубата на "Сакраменто Кингс" от "Шарлът Хорнетс" със 104:111 у дома.

Преди два дни Везенков записа едва три минути при победата над "Мемфис". Двубоят в "Сакраменто" бе равностоен, като двата тима си размениха водачеството 13 пъти, а няколко минути преди края домакините имаха преднина от шест точки, но "Шарлът" завърши със серия от 18-4, за да стигне до успеха.

За "Кингс" Домантас Сабонис реализира дабъл-дабъл - 23 точки и 19 борби (9 в атака), но също така загуби топката 11 пъти, а Де'Арън Фокс завърши с 30 точки. За Хорнетс над всички бе Тери Розие с 34 точки.

За "Сакраменто" няма да има почивка, тъй като още утре в 5:00 часа сутринта тимът посреща "Орландо Меджик".