За 3 минути Везенков се разписа с 2 точки и една борба за победата срещу "Мемфис"

"Сакраменто" са на петото място в класирането на Западната конференция

01.01.2024 | 08:30 Редактор: Елеонора Танева
За 3 минути Везенков се разписа с 2 точки и една борба за победата срещу

Баскетболистите на "Сакраменто" постигнаха неособено трудна победа при гостуването си на "Мемфис".

Отборът, воден от Майк Браун, се справи категорично със съперника си и взе успеха с 31 точки разлика - 123:92 (34:29, 36:29, 31:21, 22:13), в среща от редовния сезон на НБА. Това бе последната среща за календарната 2023-а за двата тима.

Александър Везенков получи само три минути игрово време в края на последната четвърт, като записа 2 точки и една борба на сметката си. Включването на най-полезния играч в Евролигата дойде при внушителна преднина в полза на неговия тим.

Това е втората поредна победа в актива на "Сакраменто", които се намират на петото място в класирането на Западната конференция с баланс от 19-12. "Мемфис" пък изигра ужасен мач в нападение и инкасира третото си последователно поражение, като отборът на Тейлър Дженкинс е далеч от зоната на плейофите - 13-а позиция с актив от 10-22, уточнява БНР.