"Нотингам" нанесе деветата загуба на "Манчестър Юнайтед" в първенството

"Червените дяволи" загубиха с 2:1

30.12.2023 | 21:58 Редактор: Елеонора Танева

Непретенциозният "Нотингам Форест" изненадващо също удари "Манчестър Юнайтед" с 2:1 в среща от английската Висша лига.

"Нотингам" откри резултата в средата на втората част, когато Николас Домингес вкара от движение след подаване отдясно.

Груба грешка на вратаря Търнър обаче съсече домакините четвърт част по-късно и Маркъс Рашфорд вкара технично в долния десен ъгъл след отлична работа на Гарначо при отнемането на топката.

Но радостта на "червените дяволи" беше много кратка. Търнър тъкмо спаси и Форест контраатакува, за да завърши и да възстанови аванса си чрез Морган Гибс-Уайт.

Така "Манчестър Юнайтед" вече има 9 загуби за 20 кръга и заема седмо място с актив от едва 31 пункта. "Нотингам Форест" е 15-и с 20 точки, на цели пет над опасната зона, пише gol.bg.