В мач с 6 гола, но 5 зачетени, "Челси" взе трите точки срещу "Лутън"

"Лутън" остава в зоната на изпадащите

30.12.2023 | 17:05 Редактор: Елеонора Танева

Тимът на "Челси" победи "Лутън Таун" с 3:2 като гост в двубой от 20-ия кръг на английската футболна Висша лига. Успехът бе трети в последните четири мача на "Челси" в шампионата.

21-годишният Коул Палмър даде преднина на лондончани в 12-ата минута на срещата след удар от близко разстояние. В 37-ата минута друг 21-годишен Нони Мадуеке покачи на 2:0 в полза на Челси с чудесно изпълнение, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините.

Палмър отбеляза второто си попадение в мача в 70-ата минута, правейки резултата 3:0 за гостите.

Футболистите на Лутън Таун стигнаха до попадение, дело на Рос Баркли в 80-ата минута на срещата. Баркли бе точен при удара си с глава след корнер за домакините. Седем минути по-късно Адебайо също се разписа във вратата на Челси, намалявайки пасива на Лутън до 2:3.

"Челси" заема десетата позиция във временното класиране с 28 точки.

След две поредни победи във Висшата лига съставът на "Лутън" трябваше да се примири с поражението и остава в зоната на изпадащите, на 18-о място с 15 точки в актива си.