С дузпа в последната минута "Челси" победи "Кристъл Палас"

"Сините" с исторически успех - спечелиха 12 последователни мача срещу един съперник

28.12.2023 | 09:24 Редактор: Елеонора Танева

"Челси" изтръгна измъчена победа с 2:1 в лондонското дерби срещу гостуващия "Кристъл Палас" в среща от 19-ия кръг на Висшата лига. Хората на Маурисио Почетино стигнаха до драматичния успех с гол от дузпа на Нони Мадуеке в 89-ата минута.

Победата е историческа за "Челси", защото "сините“ спечелиха 12 последователни мача от най-високата лига срещу един съперник за първи път в историята на клуба.

Михайло Мудрик откри резултата в 13-ата минута. Възпитаниците на Рой Ходжсън изравниха в 1-ата минута на добавеното време на първото полувреме. Малко преди края домакините получиха право да изпълнят дузпа, която Нони Мадуеке превърна в гол и Челси ликува.

Добавените 3 точки изкачиха "сините“ на 10-ото място с актив от 25 точки. "Орлите“ са 15-ти с 18 пункта.