"Барселона" се издъни и срещу "Антверп", Лапорта влияе на състава?

Бъдещето на Шави изглежда все по-несигурно

14.12.2023 | 09:50 Редактор: Вяра Димова

Разклатеният в психологически план испански шампион "Барселона" изигра пореден слаб мач, след като изненадващо загуби гостуването си на белгийския слабак "Антверп" с 2:3. "Каталунците" вече бяха подпечатали излизането си от група Н на Шампионската лига и трябваше да играят напълно освободено. Това обаче не се случи и представянето им само потвърди слуховете, че президентът Жоан Лапорта влияе на треньора Шави за избора на състав.

Шави, чието бъдещето в клуба изглежда все по-несигурно, първоначално изобщо не беше взел централния нападател Роберт Левандовски в групата за мача, но след натиск от Лапорта, дори го хвърли като титуляр.

Полякът обаче отново разочарова. Всъщност силното начало беше за домакините, които откриха резултата още във втората минута чрез Вермеерен, а чак десетина минути преди почивката Феран Торес изравни след асистенция на Ламин Ямал. Куриозното беше, че "Барса" си остана само с една точна стрелба за първата част.

След почивката "Антверп" създаваше атака след атаки, като заслужено си върна аванса в резултата. Янсен беше точен десетина минути след рестарта и малко след това Шави се стресна, хвърляйки накуп тежката артилерия - Гюндоган, Педри и Кансело. Тримата освежиха гостуващия отбор и "Барса" заприлича на себе си, но стигна до втория си точен удар едва в 87-ата минута, когато защитникът Жул Кунде беше отказан от вратаря, пише gol.bg.

Все пак в 91-ата минута младокът Марк Гую зарадва своите. Хлапакът, който ще навърши 18 години в началото на 2024 година, получи пас от Гюндоган и изравни. Джордж Иленихена вкара с левия крак в 93-ата минута и донесе невиждана радост на домакинските фенове.

Така "Барса" спечели групата с актив от 12 точки, колкото има и вторият Порто. За боксовата круша "Антверп" това бяха първи точки в Европа през сезона.