"Арсенал" и ПСВ напред в ШЛ, "Ланс" изхвърли "Севиля" от евротурнирите

"Филипсите" и "артилеристите" завършиха 1:1

12.12.2023 | 21:50 Редактор: Тодор Петров

ПСВ (Айндховен) и "Арсенал" завършиха 1:1 в протоколен мач от група "В" на Шампионската лига.

Двата отбора изиграха много интересно първо полувреме, в което нацелиха по една греда. "Филипсите" имаха инициативата, но постепенно я сдадоха и малко преди почивката Еди Нкетия откри резултата след майсторско изпълнение.

Само пет минути след рестарта на играта Йорбе Вертесен изравни резултата, след като беше спрян от гредата през първата част. ПСВ впечатли най-вече с факта, че сред титулярите имаше цели шестима от академията на клуба, пише gol.bg.

До края на мача ПСВ беше по-добрият отбор и отправи още два точни удара. Гостите определено нямаха голямо желание да играят този мач без значение.

В крайна сметка "Арсенал" спечели групата с актив от 13 точки, докато ПСВ (Айндховен) излиза към елиминациите от втора позиция с 9 пункта.

"Ланс" завърши трети с 6 точки, а специалистът по спечелване на Лига Европа - "Севиля", изненадващо завърши на дъното с 3 пункта и отпада безславно от евротурнирите този сезон.