"Интер" изкопчи точка при гостуването си на "Юве" и остана на върха

Влахович и Лаутаро Мартинес се разписаха за крайното 1:1

27.11.2023 | 06:44 Редактор: Тодор Петров

"Интер" остава начело на Серия А след равенство 1:1 като гост на "Ювентус". Благодарение на точката хората на Симоне Индзаги остават първи с 32 точки, на две пред "Ювентус".

И двата тима имаха по една загуба до тук през сезона - от "Сасуоло". Това бе сблъсък на двете най-добри защитити до момента - 6 гола допусната от "Интер" и 7 от "Ювентус".

Душан Влахович бе титуляр за "Юве" в атаката, а Николуси Кавилия получи място като титуляр в средата на терена. За "Интер" липсваха Бастони и Павар.

В 27-ата минута "Ювентус" поведе с първия си и единствен точен удар в мача. Влахович отне топката от Дъмфрис в центъра, веднага подаде към Киеза, който напредна отляво и центрира по земята към дузпата. Влахович се включи отлично там и с прецизен удар в ъгъла направи 1:0. Пети гол за сърбина през сезона и първи от четвърти кръг насам.

Само 6 минути след това "Интер" изравни. Барела пусна към Тюрам отдясно, французинът центрира и Лаутаро Мартинес изпревари Гати, за да засече в ъгъла - 1:1.

През второто полувреме положения нямаше и двата отбора просто искаха да задържат точката и го направиха, пише gol.bg.