Везенков и "Сакраменто" отвяха "Далас Маверикс" за шеста поредна победа

Българският национал се представи силно

20.11.2023 | 07:25 Редактор: Искра Ангелова

Александър Везенков и "Сакраменто Кингс" постигнаха шестата си поредна победа в редовния сезон на NBA. "Сакраменто" се наложи със 129:113 (35:26, 35:29, 37:31, 22:17) точки над "Далас Маверикс" в зала "Американ Еърлайнс Сентър" в Тексас. Това е четвърти пореден мач, в който "кралете" на Майк Браун бележат поне 125 точки.

Везенков се представи силно, като за 13 минути на паркета се отличи със 7 точки, 1 борба, 1 асистенция и 1 чадър при 3/5 стрелба от игра, включително 1/2 от тройката.

Той игра само около четири минути през първото полувреме, а след това се появи отново в игра при резултат 88:86 и с него на паркета "Сакраменто" направи страхотна серия, благодарение на която вдигна разликата до почти 20 точки и така реши мача в своя полза.

Снимка: БГНЕС / Архив