Исторически срам: 2:2 със Сърбия и България завърши квалификациите без нито една победа

Националите отново допуснаха изравняване в последните минути

19.11.2023 | 18:01 Редактор: Елеонора Танева

Сърбия се класира за евро 2024 след равенство като домакин срещу България. Националите ни отново допуснаха изравняване в последните минути на мача. Двата тима завършиха 2:2

България завърши квалификациите без нито една победа.

Двата тима си спретнаха едно доста интересно голово равенство на новооткрития градски стадион "Дубочица“ в Лесковац пред близо 8 хил. зрители на възраст между 14-18 години, каквото бе ограничението, наложено от УЕФА за домакините.

През първата част Милош Великович откри резултата за домакините в 17' с точно изпълнение при статично положение.

След паузата Георги Русев влезе в игра и това даде резултат, защото нападателят на ЦСКА 1948 вкара първия си гол с националната фланелка в 59'.

Десподов се разписа в срещата и то за пълен обрат до 1:2, когато завърши по превъзходен начин контраатака на „лъвовете“. Той надбяга двама защитници от центъра на терена и след това стреля майсторски над стража.

Сърджан Бабич спечели така нужната точка за своята родина в 82'.