Везенков вкара 10 точки при загуба на "Сакраменто" от "Голдън Стейт"

Българинът записа над 9 минути игра

28.10.2023 | 08:11 Редактор: Вяра Димова

Александър Везенков вкара 10 точки срещу "Голдън Стейт", но "Сакраменто" падна в първото си домакинство от сезона в НБА със 114:122 след 41 точки на Стеф Къри.  Везенков записа по-малко минути, отколкото срещу "Юта", като бе на паркета 12:16 минути, в които реализира 4 от 6 стрелби от игра, взе 1 борба и бе с коефициент от +1 с него в игра.

Той се появи отново в средата на първата част и набързо наниза 2 тройки, а след това изпусна при следващия си опит от дистанция.

В началото на втората четвърт Везенков пресече и получи, за да реализира с поднасяне, след което седна на пейката, но все пак записа над 9 минути игра. Това бе добър период за "кралете", които в един момент водеха с 11 точки, но загуби аванса си още до почивката.

Както често правят "Уориърс" избухнаха в третата четвърт, която спечелиха с 39:27. Везенков влезе отново 2:44 преди края на третата част и се отчете със забивка, когато бе намерен от Монк отново на пресечка. "Голдън Стейт" обаче запази контрола, като разликата стана 17 в един момент в началото на последната четвърт, а след това и 18 при 111:93 по-малко от 6 минути преди края, така че всичко изглеждаше ясно.