С гол на 17-годишен в края "Барса" изтръгна 3-те точки срещу "Атлетик" (Билбао)

Марк Гую влезе в игра десетина минути преди края на мача и с първото си докосване се разписа

23.10.2023 | 07:12 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" постигна изключително ценна победа у дома срещу "Атлетик" (Билбао) с 1:0. Единствения гол вкара абсолютният дебютант Марк Гую. 17-годишният талант се появи на терена в 79-та минута и с първото си докосване донесе успеха на каталунците.

С него "Барса" се доближи само на точка от лидерите "Реал" (Мадрид) и "Жирона". Каталунците са с 24 точки. В сряда тимът на Шави Ернандес посреща "Шахтьор" (Донецк) в Шампионската лига, а идната събота е Ел Класико срещу "Реал" (Мадрид).

В 79-та минута Фермин и Балде бяха заменени от Марк Гую и Маркос Алонсо. Именно 17-годишният Гую реши всичко с първото си докосване. В 80-та минута Феликс разсече защитата на гостите с хубаво подаване към Гую, който със завидно хладнокръвие мушна топката покрай испанския национал за 1:0.