След късна драма Испания повали Швеция и е на финал на Мондиала за жени

Гол на Олга Кармона в 89-ата минута донесе успеха с 2:1

15.08.2023 | 14:45 Редактор: Тодор Петров

Испания достигна до исторически финал след късна драма срещу Швеция на Световно първенство за жени. Късен гол на Олга Кармона в 89-ата минута донесе успеха на Испания с 2:1 на полуфинала.

Само две минути по-рано шведките изравниха чрез Ребека Бломквист. Но при следващата атака топката попадна в Кармона, която стреля и от вътрешната част на горната греда кълбото се спря в мрежата.

Мачът не се отвори особено след почивката, без да има каквито и да е намеци за късната драма, която разсече възела. Шведките сякаш се настройваха за продълженията след изравняването в 88-ата минута, но бързо изпълнение на ъглов удар ги хвана неподготвени и Кармона донесе победата на Испания.

На финала испанките ще срещнат домакините от Австралия или Англия, които спорят във втория полуфинал.