Рубльов с неочаквана загуба в Хамбург с 2:6, 2:6 от 61-вия в световната ранглиста

Даниел Алтмайер победи руснака за 75 минути игра

27.07.2023 | 22:29 Редактор: Елеонора Танева

Андрей Рубльов отпада от турнира по тенис на клей в Хамбург (Германия) с награден фонд от 1 831 515 евро. Поставеният под номер 2 руснак загуби неочаквано с 2:6, 2:6 срещу представителя на домакините Даниел Алтмайер.

За 75 минути германецът прекъсна серията от пет поредни победи за Рубльов, който достигна до титлата в Бостад.

24-годишният Алтмайер, заемащ 61-во място в световната ранглиста, достигна до втори четвъртфинал в турнир на АТП през настоящия сезон, пише БНР.

В следващия кръг Даниел Алтмаейр ще се изправи срещу своя сънародник Яник Ханфман или Чжан Чжъчжън от Китай.