Голово шоу: "Фулъм" наниза 5 на "Лестър", "лисиците" върнаха 3

Една пропусната и една реализирана дузпа в мача

08.05.2023 | 21:10 Редактор: Елеонора Танева
Голово шоу:

"Фулъм" победи като домакин "Лестър" с 5:3 в двубой от 35-ия кръг във Висшата лига на Англия. Лондончани дадоха старт на головата фиеста още в 10-ата минута с гол на Вилиан от пряк свободен удар. "Фулъм" удвои в 18-ата минута. Минута преди почивката Том Киърни отбеляза красив гол за 3:0.

Втората част започна отново силно за "Фулъм". В 50-ата минута Том киърни отбеляза своя втори гол в мача и направи 4:0. След половин час игра Харви Барнс намали резултата.

В 66-ата минута "Лестър" получи дузпа, но Джейми Варди не успя да се разпише. В 70-ата минута Вилиан с хубав удар покачи на 5:1.

В 81-ата минута "Лестър" получи втора дузпа и този път Джеймс Мадисън бе точен за 2:5. Осем минути по-късно резервата Патсон Дака подаде на Харви Барнс, който бе точен за крайното 3:5.