"Реал" (Сосиедад) сложи край на мечтите на "Реал" (Мадрид) за титлата

Баските победиха с 2:0 и почти си гарантираха място в топ 4 на шампионата

03.05.2023 | 07:09 Редактор: Искра Ангелова

"Реал" (Мадрид) допусна нов срив в испанското първенство и загуби с 0:2 гостуването на "Реал" (Сосиедад) от 33-ия кръг.

Без основни фигури като Карим Бензема, Винисиус и Лука Модрич мадридчани нямаха съпротивителни сили срещу противника, който с победата почти си гарантира място в топ 4 на шампионата.

Първото положение беше на сметката на мадридския гранд - Едер Милитао засече с глава след корнер и затрудни Ремиро. Субименди направи невероятен пропуск на метър от празната врата и прати топката в гредата. После Тибо Куртоа спаси с крак изстрел на Давид Силва.

В 25-ата минута Оярсабал беше препънат от Милитао в пеналта, но съдията не отсъди чистата дузпа, а и VAR не разгледа положението.

През втората част обаче нямаше какво да спаси "Реал" (Мадрид) и мачът бързо се превърна в кошмар за "Кралския клуб". Още в 47-ата минута Милитао допусна поредната си ужасна грешка и едно негово нескопосано подаване към Куртоа се превърна в идеален извеждащ пас за Такефуса Кубо.