"Ливърпул" се развихри срещу "Лийдс", наниза 6 гола

Мърсисайдци събраха 47 точки и са на 8-о място

18.04.2023 | 08:35 Редактор: Елеонора Танева

"Ливърпул" попиля "Лийдс" 6:1 като гост в последния мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Коди Гакпо откри в 35-ата минута, а 4 по-късно Салах удвои.

В първите минути на втората част Синистера върна един гол за домакините.

Жота върна преднината от 2 гола за "Ливърпул" в 52-ата мин. Салах вкара втория си гол в срещата. Той бе точен в 64-ата мин. Десет по-късно и също се разписа отново. Нападателят реализира за 5:1. Резервата Дарвин Нунес оформи крайното 6:1 в последната минута от срещата.

С успеха мърсисайдци събраха 47 точки. Тимът на Юрген Клоп е на 8-о място. Отборът изостава сaмо на 9 пункта от четвъртия "Нюкасъл". "Лийдс" пък е 16-и с 29 точки, само на 2 над зоната на изпадащите.