Малко се хвърля фокуса върху ексцесии, които дали ще се случат, аз лично вярвам в добротата и разума на всички хора, които обичат своите отбори. Лично аз не виждам причина да не играем там, както сме го правили цяла есен. Това каза треньорът на ЦСКА 1948 Тодор Янчев преди дербито с ЦСКА от 23-ия кръг на Първа лига.
Неделният двубой породи високо напрежение в последните дни заради настояването на домакините срещата да се проведе на стадиона в Бистрица, а не на Националния стадион.
"Поредният кръг от нашето първенство, при нас всичко е нормално, готвим се за поредния мач. Нищо по-специално от това, което до този момент подхождаме към всеки съперник. Благодарим на БФС за това решение, защото ни дава право да домакинстваме, както сме го правили и есента с редица други отбори, които гостуваха там и мачовете си преминаха напълно нормално", коментира Янчев на пресконференция.
До преди по-малко от година Янчев работи в ЦСКА 1948 като асистент на Стойчо Младенов и според него това ще му даде предимство в предстоящия сблъсък.
"Познавам качествата на тези играчи, познавам и на нашите играчи класата и качествата. Това ми носи донякъде повече информация, защото съм бил и на двете места. Същевременно ми дава възможност да подготвя моите играчи в някои детайли, които съперникът прави по-добре, така че това е един плюс за мен. За радост нямам проблеми с контузени състезатели, Сидклей тренира на пълни обороти и очаквам документално да бъде готов. Дали ще попадне в групата за мача е изцяло мое решение, което ще се вземе в утрешния ден", допълни той.
"Една победа ще ни даде шанс да се доближим до водачите в първенството и да ни отдалечи от нашите преследвачи, защото ние си имаме цел в това първенство и се борим да я постигнем. Още е рано да се правят каквито и да е заключения, тепърва ще се разделя формата в шестицата, където ще има много дербито и всичко ще се реши там", каза още Янчев, цитиран от БГНЕС.
Той коментира и решението на националния селекционер Младен Кръстаич да не повика голмайстора на Първа лига Ивайло Чочев за предстоящите мачове с Черна гора и Унгария от квалификациите за Евро 2024: "Ивайло е може би най-резултатният играч в Европа на тази позиция, но все пак националният селекционер има свои виждания и не се влияе формата на Ивайло. За мен е радостно, че той се намира в тази форма".
Двубоят ЦСКА 1948 - ЦСКА ще се играе в неделя, 12 март, от 16:45 часа.
Снимка: Lap.bg.
Турция изуми света с чудовището Yildirimhan
Кандев: Храбростта не идва с гръм, а с малък избор
Гергьовден в Лос Анджелис: Как празнуваха сънародниците ни
Президентът на Румъния обявява консултации за ново правителство
Многоизмерни затруднения при афазия, връзка между афазия и интелект
Алергии след 40 - когато менопаузата и стресът „включат“ имунната система на пълни обороти
Хирургично лечение на рак на простатата - обзор на хирургичните техники
Нови молекули дават надежда за възстановяване на нервните увреждания при множествена склероза
Откриха признаци на атмосфера около малък обект отвъд Нептун
Класическата теория за произхода на Луната е изправена пред нови противоречия
Пещерата Шове: Уникални праисторически рисунки, запазени в продължение на хилядолетия
Ново поколение Т-клетъчна терапия постига 45% пълна ремисия при рак на кръвта
„Цветно ми е!“: Пролетeн фолклорен фестивал се провежда във Варна
Връчват годишните награди на клуб Отворено общество – Варна, вижте отличените
Създават национална информационна база данни за лицата с онкологични заболявания
Варна отбеляза Деня на храбростта и празника на Българската армия (СНИМКИ)
Корабът с хантавирус отплава към Европа
В ЕС се притесняват, че времето на Владимир Путин дойде, а те не са готови
Тодор Галев: В България липсва капацитет за превантивна борба с дезинформацията
Полша иска увеличение на американските военни у дома след свиването на контингента в Германия
Първите комерсиални роботаксита в Европа ще ви закарат само за 2 евро