"Манчестър Сити" вкара 3 на "Арсенал" и изравни лидера в класирането

Двата тима имат по 51 точки, като лондончани все пак са с мач по-малко

16.02.2023 | 06:45 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Сити" превзе върха във Висшата лига след 3:1 срещу досегашния лидер "Арсенал" насред "Емиратс" и показа, че ще се бори до последно за титлата.

Двата тима изиграха здрав мач с много битка, спорни моменти и интрига до последно, но класата на Гражданите си каза думата. Двата тима имат по 51 точки, като лондончани все пак са с мач по-малко.

Арсенал допусна груби грешки при два от головете на съперника и не показа нужната психическа устойчивост. Лондончани стигнаха до 1:1 от спорна дузпа, но след паузата Сити наложи волята си и спечели изключително важна победа.

В 72-ата минута нямаше какво да спаси домакините. Габриел този път сбърка, Холанд получи и подаде успоредно на наказателното поле, топката стигна до Грийлиш който стреля от движение и след лек рикошет в защитник топката спря в мрежата на Артилеристите. Артилеристите просто направиха серия грешки.

Артета пусна Тросар и в 79-ата минута белгиецът падна в наказателното поле след сблъсък с Уокър, но този път дузпа нямаше. В 82-ата минута всичко приключи. Гостите разиграха твърде спокойно, Де Бройне бе изведен в наказателното поле, върна към Холанд, който стреля по диагонала и прати топката в далечния ъгъл за 3:1.