Рашфорд и Санчо спасиха "Юнайтед" от нелепа загуба от "Лийдс"

"Червените дяволи" стигнаха само до 2:2 и прекъснаха серията си вкъщи

09.02.2023 | 06:34 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Юнайтед" се измъкна и завърши 2:2 с Лийдс, след като изоставаше с 0:2 на своя "Олд Трафорд" в отложена среща от 8-ия кръг на Висшата лига. По този начин момчетата на временните треньори на „белите“ Михаел Скубала, Пако Гайардо и Крис Армас удължиха серията си на 8 мача без победа в шампионата, но сложиха край на тази на "червените дяволи" от 6 поредни домакински победи.

Гостите смразиха трибуните още преди да е изтекла 1-ата минута на мача, когато Уилфред Ньонто откри резултата, а малко след почивката Рафаел Варан си вкара автогол. Домакините показаха характер и Маркъс Рашфорд намали на 1:2 в 62-ата минута, а в 70-ата минута резервата Джейдън Санчо донесе точката за "червените дяволи".

Хората на Тен Хаг дори имаха шансове да стигнат и до пълен обрат, но не успяха. Гостите пък треснаха гредата и нямаха късмета да си тръгнат с трите точки

Така "Манчестър Юнайтед" запази третото си място с 43 точки. "Лийдс" е 16-и с 19 пункта.