"Барса" е на крачка от финал на Купата на Краля след трудна победа срещу "Сосиедад"

Баските играха повече от полувреме с човек по-малко

26.01.2023 | 07:19 Редактор: Елеонора Танева

"Барселона" се класира на полуфинал за Купата на Краля за 12-и път в последните 14 сезона. Каталунците надвиха 1:0 у дома "Реал Сосиедад" и са сред последните четири. Гол на Усман Дембеле бе достатъчен за успеха срещу баските, които играха повече от полувреме с човек по-малко. Изгонен с директен червен картон бе Брайс Мендес.

И двата тима удариха по една греда, а невероятни пропуски за гостите направиха Сьолрот и Наваро.

След като се откъсна на 3 точки от Реал Мадрид в първенството на Ла Лига и спечели Суперкупата на Испания срещу кралския клуб, сега Барселона искаше да посегне и към Купата на краля. На четвъртфинал на „Камп Ноу“ гостуваше Реал Сосиедад. Баските имат отличен сезон и са трети в класирането на Примера дивисион.