"Ботев" (Пд) размаза "Пирин" (Благоевград), Андрей Йорданов реализира почетния гол

Отборът събра актив от 13 точки и се изкачи до 10-ата позиция във временното класиране

15.10.2022 | 20:45 Редактор: Ирена Бакърджиева

"Ботев" (Пловдив) постигна четвърта поредна домакинска победа, след като надигра гостуващия "Пирин" (Благоевград) с 3:1 в "Коматево". "Канарчетата" стигнаха до успеха с голове на Па Конате, Елвис Ману и Емануел Току, а почетното попадение за тима на Красимир Петров реализира Андрей Йорданов. По този начин "Ботев" събра актив от 13 точки и се изкачи до 10-ата позиция във временното класиране, докато "Пирин" допусна осмо поражение през този сезон и заема предпоследното 15-то място в подреждането с 8 точки в актива си.

В 7-ата минута "Ботев" (Пловдив) получи първия шанс за гол. Мохамед Брахими проби отдясно, след което подаде към Реда Рабей, който още с първото си докосване комбинира с Елвис Ману в наказателното поле на гостите, но нидерландецът не успя да уцели вратата с удар от около 10 метра.

След пропуснатия шанс от Ману главният съдия Димитър Димитров отсъди нарушение срещу Рабей, извършено преди завършващото му подаване, а от прекия свободен удар Емануел Току стреля точно, но Янко Георгиев се намеси и изби в корнер.