"Барселона" отнесе "Кадис", мачът беше прекъснат заради инцидент

Де Йонг, Левандовски, Фати и Дембеле носят четвърти пореден успех на каталунците в Ла Лига

10.09.2022 | 21:55 Редактор: Искра Ангелова

"Барселона" спечели наглед леко гостуването на "Кадис" с 4:0. Доброто настроение на каталунците обаче бе помрачено от това, че мачът беше прекъснат за повече от половин час. В 83-та минута главният рефер спря играта заради тежкото състояние на фен на трибуните. Добрата новина бе, че той бе спасен и откаран до най-близката болница.

Шави Ернандес беше направил доста промени в състава си заради предстоящото гостуване на "Байерн" (Мюнхен) в Шампионската лига, но два гола след почивката на Френки де Йонг (55) и резервата Роберт Левандовски (65) бяха достатъчни за четвъртата поредна победа в Ла Лига. След прекъсването пък други резерви Ансу Фати (86) и Усман Дембеле (90) довършиха домакините, информира gol.bg.

С тази победа каталунците се изкачиха поне временно на върха в класирането с актив от 13 точки, с една повече от "Реал" (Мадрид), който утре приема Майорка. Дебют за "Барса" записаха юношата на клуба Ектор Бейерин и привлеченият от Челси Маркос Алонсо, който се появи като резерва.