Евробоец: ЦСКА изригна срещу "Македония" ГП, вкара им 4 безответни гола

Разписаха се Матей, Йомов и две от новите попълнения

28.07.2022 | 22:10 Редактор: Ирена Бакърджиева

ЦСКА се класира за третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите, след като елиминира "Македония" Гьорче Петров. Днес "червените" спечелиха категорично с 4:0 и продължават напред след нулево реми отпреди седмица.

Момчетата на Саша Илич започнаха устремено на стадион "Българска армия" и рано-рано атакуваха, за да се стигне и до откриването на резултата. Капитанът Юрген Матай се оказа най-съобразителен след изпълнение на корнер и реализира от воле.

След час игра ЦСКА нанесе втори и изключително важен удар, който се оказа и вторият точен за отбора в мача. Туфегджич свърши "черната" работа и Георги Йомов завърши с външен фалц.

В 78-ата минута Лазар Туфегджич сложи точка на спора, като секунда преди това Гарсес нацели гредата. В 87-ата минута Дюкенс Назон оформи крайния резултат след изпълнение на корнер.