"Балкан" подчини косовари и се класира в Топ 4 на Балканската лига

Полуфиналите ще се проведат в израелския град Нахария в периода 29 април – 1 май

20.04.2022 | 22:10 Редактор: Здравко Черкезов

Отборът на "Балкан" (Ботевград) се класира за Финалната четворка на Балканската лига по баскетбол за мъже след успех над косовския "Сигал" (Прищина) с 82:63 като домакин в реванша от четвъртфиналите на турнира.

В първия мач в Прищина българският тим загуби с 2 точки – 83:85 и победата с по-голяма разлика в "Арена Ботевград" осигури крайния успех.

След нервно начало на двубоя баскетболистите на "Балкан" изоставаха с 16:18 след първата четвърт, а до почивката нито един от двата тима не успя да се откъсне в резултата.

Първите 20 минути приключиха при равенство 34:34. През второто полувреме домакините бяха по-убедителни и в средата на третата част поведоха с 47:38, а минута и половина преди края дръпнаха с 10 точки, предаде БНР.

Последната четвърт започна при 59:47 в полза на "Балкан" и до края ботевградчани не оставиха съмнения в превъзходството си.

Крисчън Джоунс изигра силен мач за "Балкан" и бе най-полезен в срещата с 27 точки и 9 борби, а Дерик Маркс реализира 14 точки. Амад Роди завърши с 12 точки, 8 борби и 11 асистенции, а Николай Грозев се отчете с 11 точки и 7 борби.

За гостите най-резултатен беше Меритон Исмаили с 16 точки и 3 борби.

Финалната четворка ще се проведе в израелския град Нахария в периода 29 април – 1 май.