"Локомотив" (Пловдив) и "Арда" не се победиха: Срещата завърши 0:0

Това бе дебют за новия наставник Александър Томаш, начело на пловдивчани

15.04.2022 | 22:28 Редактор: Ваня Кузманова

"Локомотив" (Пловдив) и "Арда" не успяха да си отбележат гол на старта на плейофите. Мачът на "Лаута" завърши 0:0. ВАР имаше ключова роля, след като отмени гол на Тонислав Йорданов и червен картон на Илко Пиргов.

Това бе дебют за новия наставник Александър Томаш, начело на пловдивчани. Сред зрителите на трибуните бяха националният селекционер Ясен Петров, легендите на "смърфовете" Христо Бонев и Георги Василев и бившият собственик на клуба Христо Крушарски.

През първото полувреме ВАР отмени гол на Тонислав Йорданов поради засада и червен картон на Илко Пиргов. Стражът на домакините бе санкциониран за единоборство с Ел Мами Тетах, но след намесата на ВАР съдията Димо Димов промени решението си.

След почивката двубоят бе двуостър, като ситуации имаше и пред двете врати. Лъчезар Котев и Христо Иванов шутираха, но Илко Пиргов отрази изстрелите им. Мартин Луков пък отрази удар по земя на Александър Василев, за да запази мрежата си суха.